Kiedy kilka lat temu zaczynaliśmy naszą przygodę z designem wszędzie królował tak zwany skandynawski design. Nie trudno się domyślić iż nasze kolorowe i fantazyjne wzornictwo, szczególnie w Polsce traktowano z dużą dozą ostrożności. Nawet jeśli się podobały to często brakowało odwagi do zastosowania ich we wnętrzach.

W tym czasie nasza główna sprzedaż realizowana była na rynku francuskim m.in. dzięki udziałowi w targach „Maison&Objet” w Paryżu. Gdy próbowaliśmy rozwijać ją w Polsce bardzo często otrzymywaliśmy odpowiedź iż nie jest to zgodne z preferowanym stylem, jest zbyt kolorowe, odważne i nie będzie się sprzedawać.

Pomyśleliśmy wtedy, że mimo wszystko nie chcemy być tacy sami jak inni i kontynuowaliśmy współpracę z butikowymi sklepami we Francji a nawet w Meksyku z żalem pozostawiając rodzimy rynek i sprzedając na nim tylko do klientów indywidualnych poprzez sklep internetowy.

Na kolejnych targach „Heimtextil” we Frankfurcie zauważono nasze produkty i wyróżniono pisząc o nas i naszej marce artykuł we wnętrzarskim czasopiśmie WohnDesign. DesignOmanię opisywano jako markę oryginalną, awangardową i wręcz trendsetterską. Artykuł nie był reklamą opłaconą przez nas i fakt, że zostaliśmy zauważeni wśród tylu większych i bardziej znanych wystawców był dla nas miłym zaskoczeniem. Utwierdziło nas to w przekonaniu, że to co oryginalne zawsze przebije się nawet wśród tak ogromnej konkurencji z całego świata jaka towarzyszy takim targom jak „Heimtextil”.

Obserwując obecne trendy z łatwością można zauważyć, że kolory i oryginalne wzornictwo stały się mainstreamowe. Można to było zaobserwować na tegorocznych targach „Salone del Mobile” w Mediolanie. Najbardziej prestiżowe firmy lansujące dotąd minimalizm prezentowały swoje nowe kolorowe kolekcje.

Kolejnym przykładem jest ikona skandynawskiego designu czyli Ikea, która stworzyła kolekcję IKEA ART EVENT gdzie przy współpracy z artystami, grafikami i designerami powstała nowa linia dywanów znacznie odbiegających od spokojnych kolekcji, z którymi kojarzyła się do tej pory. „Sztuka powinna być czymś dostępnym, również pod względem ceny, dla wielu ludzi na całym świecie. Tworzymy kolekcję sztuki IKEA dlatego, że wierzymy w jej demokratyczność. Niektórzy uważają, że pojęcie sztuki zarezerwowane jest dla obrazów lub rzeźby. Ale dlaczego nie miałoby to dotyczyć dywanów?” – mówi Henrik Most, kierownik artystyczny projektu IKEA ART EVENT.

DesignOmania od samego początku swojego istnienia działała w takim duchu i będziemy nadal dbać o to aby klienci mogli znaleźć u nas oryginalne, dobrej jakości produkty, tworzone we współpracy z artystami i grafikami a wykonywane w Polsce przez rodzimych rzemieślników.

Żółte tulipany oraz sofa przed którą i na której znajdują się poduszki z nadrukiem obrazów oraz poduszki szare i czerwone.
Stolik z kwiatami i kieliszkami, kosz oraz ratanowa sofa, na której znajdują się kolorowe poduszki z motywami roślinnymi.